آشنایی

Ali Jahanshiri درود بر شما. علی جهانشیری هستم. زاده‌ی شهر تهران در سال ۱۳۶۱. از سن بسیار کم، کششی درونی به یادگیری زبانهای مختلف داشتم. تا پانزده سالگی، بی آن که کلاسی رفته باشم یا آموزگاری داشته باشم، با هشت زبان آشنا بودم. در آن دوران، فرا گرفتن زبانهای مختلف به مراتب سخت‌تر از امروز بود. اینترنت و این حجم گسترده از منابع نوشتاری، صوتی و تصویری، آن هم به صورت رایگان، در دسترس نبود. حتی برای زبان اسپانیایی که در گستره‌ای بزرگ از جهان گویش‌ور دارد، منابع محدود و کمیاب بود، چه رسد به زبانهایی که به جغرافیای کوچکتری تعلق و یا خواهان کمتری داشتند.

نه تنها زبانهای خارجی را بلکه تقریبا هر آنچه را که از علوم و فنون مختلف می‌دانم به تنهایی آموخته‌ام و استادی نداشته‌ام. متکی به مطالعه‌ی شخصی و پژوهیدن و کاویدن هستم. برای زبان‌شناسی نیز، به دانشگاه نرفته‌ام اما در حوزه‌های مختلف آن، به ویژه ریشه‌شناسی، زبانهای باستانی و نحو، در حد مقطع دکترا مطالعه داشته‌ام. تحصیلات رسمی بنده در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر است. در زمینه‌ی توسعه‌ی برنامه‌های تحت وب اصطلاحا full-stack به شمار می‌روم و قادرم همه‌ی کارهای توسعه‌ی یک برنامه را که نیاز به تخصصهای گوناگون دارد، به تنهایی انجام دهم. هوش مصنوعی و خصوصا شاخه‌ی زبان‌شناسی رایانشی، محوری‌ست که علاقه‌مندیهای اصلی اینجانب، یعنی برنامه‌نویسی و زبان‌شناسی را گرد هم می‌آورد.

به لطف آشنایی با بیش از ۲۰ زبان، ظرافتها و یکتاییهای زبان فارسی را به طور عمیق درک کرده‌ام. از سال ۱۳۸۲ کوشیده‌ام به سهم خودم، با فراهم آوردن منابع رایگان، چه از طریق نوشتن مطلب و چه از طریق ساختن برنامه‌ و همچونین، با فعالیت در انجمنهای اینترنتی، زبان فارسی را به مردم دنیا بشناسانم و به آنها در یادگیری این زبان شیرین و غنی، یاری رسانم. در اواخر سال ۱۳۸۲، اولین برنامه‌ی صرف فعل زبان فارسی در جهان را ساختم که سالهاست مورد استفاده‌ی فارسی‌آموزان سراسر دنیا قرار می‌گیرد. به نقل از یکی از استادان زبان فارسی در آمریکا:

در آن دوران، ایران حتی بسته‌تر از امروز بود و این حرکت که یک جوان کم سن‌ و سال، پا پیش گذارده، ابزار مفیدی ساخته و آن را با جامعه‌ی جهانی به اشتراک بگذارد، با هر مقیاسی که سنجیده شود، فراتر از زمان خود بود.

حمایت مالی

همه‌ی مطلبها و برنامه‌های اینجانب، به رایگان ارائه می‌گردند. کاربران سایت از کشورهای گوناگون و شرایط اجتماعی و مالی گوناگون هستند. به جای پولی کردن برخی از امکانات، بویژه برنامه‌ی صرف فعل، ترجیح داده‌ام این انتخاب را به مخاطب بدهم تا اگر محتوای سایت را پسندید و امکانش را داشت، مبلغی را به دلخواه اهدا کند.

اگر مایل به حمایت مالی هستید، مبلغ اهدایی را می‌توانید از طریق بیت‌کوین یا با واریز به کارت بانکی به دست بنده برسانید. پیشاپیش سپاسگزام. مبلغ، فارغ از میزانش، برایم ارزشمند است و به بنده یاری می‌رساند؛ خصوصا در عملی کردن ایده‌‌ها و پروژه‌هایی که در ذهن دارم اما توان مالی‌ انجام‌شان را ندارم.

Donate Bitcoin

My public address to receive Bitcoin: bc1q43ssx8g56taqwrtqrdv6mg3gw4e5x44n8s5h2r. You can send it via my Trust Wallet address for Bitcoin or the following QR code.

Donate Dollar

My public address to receive US dollar: TBEhXx8RLELpf51KiNQmBbSXeACGgrvTzd. You can send it via my Trust Wallet address for dollar or the following QR code.

Donate Rial

اگر برایتان راحت‌تر است، می‌توانید ‌مبلغ اهدایی را به کارت بانکی اینجانب واریز نمایید:

6104-3378-0539-7310

تماس